Leden 2010

4. kapitola ms

27. ledna 2010 v 19:41 harry potter a mág světla
4. kapitola

Zatímco se Harry učil ve svém pokoji, Sebastian uspořádal takovou malou schůzi s pár upíry ( kolem dvacetiÚsměv) a mluvili o Harryho oslavě. Dohadovali se na detailech, ale i na podstatných věcech. Nakonec se rozhodli, že oslavu uspořádají na louce, která je nedaleko Sebastianova domku. Předtím než se rozešli, si ještě rozdělili práci o tom, kdo co přichystá. Rozmluvou o oslavě zabili celý den.

Harry neměl o ničem ani tušení, protože byl zabraný do učení a překvapivě si všechno co přečetl, zapamatoval hned napoprvé. Potom co přečetl asi další dvě knihy, které pojednávaly o využití černé a bílé magii v praxi, se rozhodl si něco z toho co přečetl vyzkoušet. Vzal si hůlku z nočního stolku, kam ji položil předtím, než si začal číst a zvolal:,, PRESA!'' a z hůlky vytrysklo zářivě modré světlo. Harry byl překvapen, že se mu to povedlo hned na poprvé, protože v knize bylo napsané, že se kouzlo kouzelníkovi podaří vyvolat až na třetí nebo čtvrtý pokus. Toto kouzlo se zatím ještě nikomu nepovedlo vyvolat hned napoprvé. Kouzlo Presa slouží k obraně proti temným tvorům a Harry se už těší, až si ho bude moct vyzkoušet proti těmto tvorům. Bylo tam také napsané, že jestli se kouzlo někomu povede na první pokus, tak je to zcela jistě velice mocný kouzelník. Harry o tom silně pochyboval. On přeci mocný kouzelník není a určitě nikdy nebude. Dál už nad tím nepřemýšlel a šel spát.

Ráno se probudil celý rozlámaný a unavený. ,, co se divím, vždyť jsem šel pozdě spát'' a už to neřešil. Vykonal ranní hygienu a oblékl se. Když byl hotový, šel na snídani. Byl překvapený, když tam Sebastiana ještě neviděl, ale řekl si, že asi ještě spí. Nechtěl ho probudit, tak si po snídani potichu obul boty, napsal vzkaz, že jde ven a vyrazil ven na takovou menší procházku. Došel k lesu, který byl nedaleko Sebastianova domku a samozřejmě by to nebyl Harry, kdyby se nerozhodl les důkladně prozkoumat. Tak vstoupil do lesa, a když poblíž neuviděl nic zajímavého, rozhodl se jít dál. Po chvíli našel malé jezírko a potůček, který byl překvapivě čistý na to, že okolí je dost poškozené a tmavé. Vůbec se to k tomuto prostředí nehodilo. Sedl si na břeh a chvíli pozoroval hladinu jezírka, když v tom za sebou uslyšel zvláštní zvuk. Rychle se otočil s připravenou hůlkou v ruce a namířil do míst, odkud se ozval ten zvuk. Čekal cokoli, ale ne to, že odtud vyleze kluk asi jeho věku s rezavými vlasy a pihami v obličeji a za ním ještě dívka, která byla též zrzka. Chvíli na sebe koukali, ale po chvíli bylo někoho slyšet, jak z lesa volá dvě jména. Harrymu došlo, že to asi hledají ty dva před ním, a tak se chtěl potichu vytratit pryč, ale ta dívka si toho všimla a zeptala se ho: ,, Kdo jsi a co tu děláš?
Ještě jsem tě tu neviděla.'' Harry nevěděl, jestli jim může odpovědět, ale řekl si, že se nic nestane, když jim řekne jak se jmenuje. ,, Jmenuju se Alex Evans a vy?'' ', Já jsem Ginny Weaslyová a tohle je můj starší bratr Ron a co tady teda'děláš?''
,, Šel jsem se projít a narazil jsem na tohle místo.'' V tu chvíli tam došli dva dospělí lidé, kteří byli také zrzci a Harrymu došlo, že to budou asi jejich příbuzní a oni řekli: ,, Rone, Ginny tady jste, kde jste se toulali, víte, jaký jsme měli strach?'' ,, Promiň mami, jen jsme se chtěli projít a dívej se, koho jsme potkali.'' Harry poslouchal co říkají, a když přišla řeč na něj, tak se rozhodl promluvit. ,, Dobrý den, já jsem Alex Evans a vy?'' Paní Weaslyová se na něj otočila, ale když ho spatřila, tak vykřikla: ,, HARRY JSI TO TY?'' Harry nevěděl, jak může znát jeho pravé jméno, když on se ho dozvěděl jen před krátkou dobou a řekl: ,, Jak znáte mé pravé jméno a kdo ve skutečnosti jste?'' ,, My jsme přátelé tvých rodičů, na které se strašně podobách, hlavně tvému otci, ale oči, ty máš po matce.''
( POKRAČOVÁNÍ NEVÍM ZA JAK DLOUHO)

upozornění

21. ledna 2010 v 19:33 Nezařazené
Omlouvám se, že tady už dlouho nic nepřibylo, a taky, že tady ještě nějakou dobu nic nepřibude, protože máme ve škole zkouškové období. Budu se snažit něco přidat příští týden, ale nevím jestli to vyjde. Ještě jednou se moc omlouvám.

3.kapitola ms

11. ledna 2010 v 16:09 harry potter a mág světla
3. kapitola
Harry nevěděl, co na to má říct. Úplně mu to vyrazilo dech. Najednou si vzpomněl na ten sen o muži s dítětem a ženou a zeptal se na to, co ho trápilo od té chvíle, co mu řekl, že není tím, kým si myslel, že je: ,,A jak to víš? A kdo jsou moji rodiče? A žijí?''. Sebastian se na chvíli zamyslel, jestli mu to má říct, ale řekl si, že by to měl vědět, má na to právo. ,, Bylo to napsáno na druhé straně dopisu, a protože si toho nikdo nevšiml, tak jsem si to nechal pro sebe, tvoji rodiče jsou Lili a James Potterovi a jestli jsou mé informace správné, tak jsou naživu . '' Harry na to nic nepověděl, ale bylo vidět, jak je zamyšlený. Sebastian čekal na jakoukoli reakci, ale ne na to, že Harry bude mlčet. Myslel si, že bude křičet, nadávat nebo něco podobného. Asi po deseti minutách ticha se Sebastián zeptal:,,Chtěl by ses ještě na něco zeptat?'' ,, Ne.'' Odpoví Harry, zvedne se a jde do svého pokoje, ještě pořád zamyšlený.
V pokoji si sedne na postel a vezme si do ruky fotografii, na které je se Sebastiánem a ještě několika upíry, kteří byli něco jako jeho rodina a přemýšlel, jaké by to asi bylo, kdyby žil se svojí pravou rodinou. Ani si to neuvědomil, ale v průběhu jeho přemýšlení uběhl celý den, a když se potom podíval, kolik je hodin, tak zjistil, že je už deset hodin večer. Šel tedy vykonat večerní hygienu, převlíknul se a lehl si do postele. Chvíli si ještě četl o bílé a černé magii a jejich využití v boji, potom zhasl a po chvíli usnul. V noci se mu nic nezdálo a byl docela rád, protože nechtěl mít sny o tom muži, co ho unesl od rodičů.
Ráno vykonal ranní hygienu a šel na snídani. Doufal, že tam nepotká Sebastiana, protože na něj byl ještě trochu naštvaný kvůli tomu, že mu to neřekl dřív, i když hněv z něho pomalu vyprchával. Sebastian už ale snídal, tak se mu nemohl vyhnout. Sedl si teda ke stolu, nabral si jídlo, na Sebastiana se ani nepodíval, ale cítil na sobě jeho zkoumavý pohled. Když dojedl, šel po sobě umýt nádobí a chystal se zase odejít, ale zastavil ho Sebastianův hlas, který se ho ptal na to, jestli se na něj pořád zlobí kvůli tomu, že mu to neřekl dřív. Harry se zastavil na místě, otočil se na něj a řekl: ,,Pořád se trochu zlobím, i když už ne tolik, jako včera. Měl jsem právo to vědět už dřív, ale jsem rád, že jsi mi to vůbec řekl.'' Sebastian se na něj zkoumavě zahleděl, ale potom kývl, že chápe a nechal ho jít, potom co se ho ještě zeptal na to, co bude dnes dělat a jestli nechce s něčím pomoct. Harry řekl, že se půjde učit, a kdyby potřeboval pomoct, že určitě přijde a odešel se učit. Úplně zapomněl na to, že pozítří už bude mít jedenáct let a to je věk, kdy kouzelníci nastupují do školy, ale Sebastian nezapomněl a šel se domluvit s pár upíry na tom, že pro něj přichystají malou oslavu.

Omluva

10. ledna 2010 v 19:27 Nezařazené
Omlouvám se, že tady už delší dobu nic nepřibylo, ale mám teď hodně málo času na psaní kvůli škole. Píšeme teď hodně písemek, a tak se musím učit. Budu se snažit, aby tady co nejdřív něco přibylo, mám už toho dost rozepsanýho. Možná přidám něco už dneska, ale nejsem si jistá. JEŠTĚ JEDNOU SE MOC OMLOUVÁM.