3.kapitola ms

11. ledna 2010 v 16:09 |  harry potter a mág světla
3. kapitola
Harry nevěděl, co na to má říct. Úplně mu to vyrazilo dech. Najednou si vzpomněl na ten sen o muži s dítětem a ženou a zeptal se na to, co ho trápilo od té chvíle, co mu řekl, že není tím, kým si myslel, že je: ,,A jak to víš? A kdo jsou moji rodiče? A žijí?''. Sebastian se na chvíli zamyslel, jestli mu to má říct, ale řekl si, že by to měl vědět, má na to právo. ,, Bylo to napsáno na druhé straně dopisu, a protože si toho nikdo nevšiml, tak jsem si to nechal pro sebe, tvoji rodiče jsou Lili a James Potterovi a jestli jsou mé informace správné, tak jsou naživu . '' Harry na to nic nepověděl, ale bylo vidět, jak je zamyšlený. Sebastian čekal na jakoukoli reakci, ale ne na to, že Harry bude mlčet. Myslel si, že bude křičet, nadávat nebo něco podobného. Asi po deseti minutách ticha se Sebastián zeptal:,,Chtěl by ses ještě na něco zeptat?'' ,, Ne.'' Odpoví Harry, zvedne se a jde do svého pokoje, ještě pořád zamyšlený.
V pokoji si sedne na postel a vezme si do ruky fotografii, na které je se Sebastiánem a ještě několika upíry, kteří byli něco jako jeho rodina a přemýšlel, jaké by to asi bylo, kdyby žil se svojí pravou rodinou. Ani si to neuvědomil, ale v průběhu jeho přemýšlení uběhl celý den, a když se potom podíval, kolik je hodin, tak zjistil, že je už deset hodin večer. Šel tedy vykonat večerní hygienu, převlíknul se a lehl si do postele. Chvíli si ještě četl o bílé a černé magii a jejich využití v boji, potom zhasl a po chvíli usnul. V noci se mu nic nezdálo a byl docela rád, protože nechtěl mít sny o tom muži, co ho unesl od rodičů.
Ráno vykonal ranní hygienu a šel na snídani. Doufal, že tam nepotká Sebastiana, protože na něj byl ještě trochu naštvaný kvůli tomu, že mu to neřekl dřív, i když hněv z něho pomalu vyprchával. Sebastian už ale snídal, tak se mu nemohl vyhnout. Sedl si teda ke stolu, nabral si jídlo, na Sebastiana se ani nepodíval, ale cítil na sobě jeho zkoumavý pohled. Když dojedl, šel po sobě umýt nádobí a chystal se zase odejít, ale zastavil ho Sebastianův hlas, který se ho ptal na to, jestli se na něj pořád zlobí kvůli tomu, že mu to neřekl dřív. Harry se zastavil na místě, otočil se na něj a řekl: ,,Pořád se trochu zlobím, i když už ne tolik, jako včera. Měl jsem právo to vědět už dřív, ale jsem rád, že jsi mi to vůbec řekl.'' Sebastian se na něj zkoumavě zahleděl, ale potom kývl, že chápe a nechal ho jít, potom co se ho ještě zeptal na to, co bude dnes dělat a jestli nechce s něčím pomoct. Harry řekl, že se půjde učit, a kdyby potřeboval pomoct, že určitě přijde a odešel se učit. Úplně zapomněl na to, že pozítří už bude mít jedenáct let a to je věk, kdy kouzelníci nastupují do školy, ale Sebastian nezapomněl a šel se domluvit s pár upíry na tom, že pro něj přichystají malou oslavu.
 

4 lidé ohodnotili tento článek.

Komentáře

1 smejko35 smejko35 | Web | 17. ledna 2010 v 16:41 | Reagovat

Veľmi pekné som zvedavá na pokračovanie.

2 Wocas Wocas | 17. ledna 2010 v 19:56 | Reagovat

Supeer kapca...uz se nmuzu dockat dalsi:-D...jinak moc peknej web:-D

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama