4. kapitola ms

27. ledna 2010 v 19:41 |  harry potter a mág světla
4. kapitola

Zatímco se Harry učil ve svém pokoji, Sebastian uspořádal takovou malou schůzi s pár upíry ( kolem dvacetiÚsměv) a mluvili o Harryho oslavě. Dohadovali se na detailech, ale i na podstatných věcech. Nakonec se rozhodli, že oslavu uspořádají na louce, která je nedaleko Sebastianova domku. Předtím než se rozešli, si ještě rozdělili práci o tom, kdo co přichystá. Rozmluvou o oslavě zabili celý den.

Harry neměl o ničem ani tušení, protože byl zabraný do učení a překvapivě si všechno co přečetl, zapamatoval hned napoprvé. Potom co přečetl asi další dvě knihy, které pojednávaly o využití černé a bílé magii v praxi, se rozhodl si něco z toho co přečetl vyzkoušet. Vzal si hůlku z nočního stolku, kam ji položil předtím, než si začal číst a zvolal:,, PRESA!'' a z hůlky vytrysklo zářivě modré světlo. Harry byl překvapen, že se mu to povedlo hned na poprvé, protože v knize bylo napsané, že se kouzlo kouzelníkovi podaří vyvolat až na třetí nebo čtvrtý pokus. Toto kouzlo se zatím ještě nikomu nepovedlo vyvolat hned napoprvé. Kouzlo Presa slouží k obraně proti temným tvorům a Harry se už těší, až si ho bude moct vyzkoušet proti těmto tvorům. Bylo tam také napsané, že jestli se kouzlo někomu povede na první pokus, tak je to zcela jistě velice mocný kouzelník. Harry o tom silně pochyboval. On přeci mocný kouzelník není a určitě nikdy nebude. Dál už nad tím nepřemýšlel a šel spát.

Ráno se probudil celý rozlámaný a unavený. ,, co se divím, vždyť jsem šel pozdě spát'' a už to neřešil. Vykonal ranní hygienu a oblékl se. Když byl hotový, šel na snídani. Byl překvapený, když tam Sebastiana ještě neviděl, ale řekl si, že asi ještě spí. Nechtěl ho probudit, tak si po snídani potichu obul boty, napsal vzkaz, že jde ven a vyrazil ven na takovou menší procházku. Došel k lesu, který byl nedaleko Sebastianova domku a samozřejmě by to nebyl Harry, kdyby se nerozhodl les důkladně prozkoumat. Tak vstoupil do lesa, a když poblíž neuviděl nic zajímavého, rozhodl se jít dál. Po chvíli našel malé jezírko a potůček, který byl překvapivě čistý na to, že okolí je dost poškozené a tmavé. Vůbec se to k tomuto prostředí nehodilo. Sedl si na břeh a chvíli pozoroval hladinu jezírka, když v tom za sebou uslyšel zvláštní zvuk. Rychle se otočil s připravenou hůlkou v ruce a namířil do míst, odkud se ozval ten zvuk. Čekal cokoli, ale ne to, že odtud vyleze kluk asi jeho věku s rezavými vlasy a pihami v obličeji a za ním ještě dívka, která byla též zrzka. Chvíli na sebe koukali, ale po chvíli bylo někoho slyšet, jak z lesa volá dvě jména. Harrymu došlo, že to asi hledají ty dva před ním, a tak se chtěl potichu vytratit pryč, ale ta dívka si toho všimla a zeptala se ho: ,, Kdo jsi a co tu děláš?
Ještě jsem tě tu neviděla.'' Harry nevěděl, jestli jim může odpovědět, ale řekl si, že se nic nestane, když jim řekne jak se jmenuje. ,, Jmenuju se Alex Evans a vy?'' ', Já jsem Ginny Weaslyová a tohle je můj starší bratr Ron a co tady teda'děláš?''
,, Šel jsem se projít a narazil jsem na tohle místo.'' V tu chvíli tam došli dva dospělí lidé, kteří byli také zrzci a Harrymu došlo, že to budou asi jejich příbuzní a oni řekli: ,, Rone, Ginny tady jste, kde jste se toulali, víte, jaký jsme měli strach?'' ,, Promiň mami, jen jsme se chtěli projít a dívej se, koho jsme potkali.'' Harry poslouchal co říkají, a když přišla řeč na něj, tak se rozhodl promluvit. ,, Dobrý den, já jsem Alex Evans a vy?'' Paní Weaslyová se na něj otočila, ale když ho spatřila, tak vykřikla: ,, HARRY JSI TO TY?'' Harry nevěděl, jak může znát jeho pravé jméno, když on se ho dozvěděl jen před krátkou dobou a řekl: ,, Jak znáte mé pravé jméno a kdo ve skutečnosti jste?'' ,, My jsme přátelé tvých rodičů, na které se strašně podobách, hlavně tvému otci, ale oči, ty máš po matce.''
( POKRAČOVÁNÍ NEVÍM ZA JAK DLOUHO)
 

4 lidé ohodnotili tento článek.

Komentáře

1 smejko35 smejko35 | 27. ledna 2010 v 19:58 | Reagovat

Pekné tak ja som spokojná.

2 Anna Anna | 27. ledna 2010 v 21:48 | Reagovat

Pěkná kapitola, moc se těším na další.

3 Wocas Wocas | 29. ledna 2010 v 10:19 | Reagovat

Moc pekna kapitolka uz se tesim na dalsi:-D

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama